Program dokumentalny o Wieniawie -czyli prapremiera w Łazienkach Królewskich

W najbliższy poniedziałek 26 listopada br. w TVP1 o godz. 23:45 odbędzie się premiera programu dokumentalnego w reżyserii Grzegorza Gajewskiego, który nie tylko pracuję przed kamerą ale również jest członkiem stowarzyszenia w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie.

W środę 21 listopada odbyła się w Starej Pomarańczarni prapremiera owego filmu dokumentalnego, na którym mieliśmy okazję być.

Przyznam, że program wyszedł naprawdę ciekawie, a sam reżyser wziął czynny udział w roli narratora. W programie wzięli udział kawalerzyści ochotnicy z różnych pułków. A również goście obecni na prapremierze to ułani pięknie umundurowani nadali temu wieczorowi jeszcze większego klimatu oraz pokazali jak ważna jest to postać, szczególnie dla 1 Pułku Szwoleżerów którzy zaangażowani wydarzeniem witali gości konno.

Zapraszamy na premierę przed telewizory, a teraz możemy dać wam mały przedsmak z relacji tego wydarzenia w poniższym linku

https://www.tvp.info/40072477/wieniawa-losy-adiutanta-pilsudskiego-na-duzym-i-malym-ekranie?fbclid=IwAR3iIv24bM_lZ4a9038AGZBxGINKM_H_ODNVV68HbhidEeMQdA84DoNoRto