Wielki Bal 11 Pułku Ułanów Legionowych – 2019

2 Lutego 2019r. W tradycyjną pierwszą sobotę lutego odbył się bal zorganizowany przez nasze stowarzyszenie. Bal otrzymał miano Wielkiego, ze względu na oficjalne utworzenie 11 Pułku w dniu 19 luty 1919r. i jak przystało na 100-tne urodziny bal był huczny i trwał do białego rana.

Na pięknej sali „Rycerskiej” w Hotelu Trylogia w podwarszawskiej Zielonce przywitaliśmy 180 gości zapraszając do tradycyjnej naszej „historycznej fotobudki”. Goście z przeróżnych stowarzyszeń ułańskich zaznaczyli swoją obecność wieszając proporce ich rodzimych barw.

Na balu zawitali:

Stowarzyszenia w barwach 1 Pułku Ułanów Krechowieckich z przedstawicielami z Białegostoku, Lublina oraz najliczniejsza grupa z Kobyłki.

10 Pułk Ułanów Litewskich reprezentowany przez Szwadron Dywizjonu „Zaza” oraz Zaręby Kościelne

27 Pułk Ułanów im. Króla Stefana Batorego  reprezentowany przez 4 szwadron

1 Pułk Strzelców Konnych z Garwolina

Stowarzyszenia w barwach ogólnokawaleryjskich – Stowarzyszenie „Hubalczyków”

Oraz najważniejsi czyli Stowarzyszenia które obchodziły setne urodziny, a były to : 1 Szwadron 11 Pułku Ułanów ze Słupna, 3 Szwadron 11 Pułku Ułanów z Radomska,  4 szwadron 11 Pułku Ułanów z Radomia, wraz ze Stajnią Gulin.

Miłą niespodzianką było przywitanie Burmistrz miasta Wołomin p.Elżbietę Radwan, oraz Burmistrz miasta Kobyłka p.Edytę Zbieć. Panie przyjęły rolę współgospodarzy i odtańczyły razem z nami tradycyjnego Poloneza.

Oczywiście liczna grupa ułanów gospodarzy podjęła trud organizacji tak zacnej imprezy, a na okrągłe urodziny przedstawili wszystkie najważniejsze epoki dla Pułku rozpoczynając od umundurowania z okresu Księstwa Warszawskiego, następnie mundury Legionowe a kończąc na tradycyjnym mundurze wieczorowym używanym przez kawalerię w dwudziestoleciu międzywojennym. Salę udekorowały elementy z prywatnego zbioru członków stowarzyszenia oraz tradycyjnie proporce pułkowe. Również specjalnie przygotowany baner z fragmentem wiersza o 11 Pułku Ułanów był główną domeną balu.

Bal miał charakter tradycyjny, lecz nie zabrakło współczesnych akcentów, a na uczczenie urodzin odbył się pokaz sztucznych ogni oraz pojawił się tort z odznaką pułkową.

Bal zakończył się „ostatnim mazurem” a już was zapraszamy za rok na 3ci Bal 11 Pułku Ułanów organizowany przez 2 Szwadron 11 Pułku Ułanów Legionowych z siedzibą w Wołominie.

Zapraszamy na specjalnie przygotowaną z tej okazji foto relację z którą dziękujemy Anastazji Burak.02-02-2019_Bal-494